У бессердечных людей одна национальностьВ азербайджанских социальных сетях распр…
👩🏻‍🎓У бессердечных людей одна национальность
В азербайджанских социальных сетях распространилось видео, снятое в одной из сельских школ, которое вызвало волну недовольства и послужило поводом для обсуждений. На кадрах видно, как ребенок-талыш отвечает на вопрос учительницы на своем родном языке. Вместо того чтобы поддержать его или должным образом продолжить диалог, педагог достает телефон и начинает снимать ученика, открыто высмеивая его речь.
К смеху учительницы присоединяются и другие дети в классе. Сам мальчик, судя по кадрам, продолжает улыбаться в качестве самозащитной реакции.
Учительница выложила видео в сеть, что многие пользователи расценили как попытку сделать родной язык ребенка объектом насмешек.
Азербайджанцы не щадят даже маленьких детей. В этом видео — поведение истинного азербайджанца, того самого, которого Пашинян хочет привести и заселить в нашу родину.
🔁💬Անսիրտ մարդիկ մեկ ազգություն ունեն😡Ադրբեջանական սոցիալական ցանցերում տարածվել է գյուղական դպրոցներից մեկում նկարահանված մի տեսանյութ, որը դժգոհության մեծ ալիք է բարձրացրել և քննարկումների տեղիք տվել։ Կադրերում երևում է, որ թալիշ երեխան ուսուցչուհու հարցին պատասխանում է իր մայրենի լեզվով։ Փոխանակ աջակցելու կամ երկխոսությունը պատշաճ շարունակելու, մանկավարժը հանում է հեռախոսը և սկսում նկարահանել աշակերտին՝ բացահայտ ծաղրելով նրա խոսքը։
Ուսուցչուհու ծիծաղին են միանում նաև դասարանի մյուս երեխաները։ Ինքը՝ տղան, դատելով կադրերից, շարունակում է ժպտալ՝ որպես ինքնապաշտպանական ռեակցիա։
Ուսուցչուհին տեսանյութը տեղադրել է համացանցում, ինչը բազմաթիվ օգտատերեր գնահատել են որպես երեխայի մայրենի լեզուն ծաղրի առարկա դարձնելու փորձ։
Ադրբեջանցիները չեն խնայում անգամ փոքր երեխաներին։ Այս տեսանյութում իսկական ադրբեջանցու վարքքգիծն է, այն ադրբեջանցու, ում Փաշինյանն ուզում է բերել ու լցնել մեր հայրենիք։