👩🏻🎓Отличная новость для блогеров и медийщиков
В Армении наконец-то заработает монетизация YouTube.
Об этом сообщил министр высокотехнологической промышленности Мхитар Айрапетян со ссылкой на официальный сайт YouTube.
Приветствуя заявление YouTube о расширении своего присутствия на армянском рынке, он охарактеризовал это как важный шаг в направлении укрепления цифровой экономики Армении, расширения возможностей нашего быстрорастущего сообщества создателей контента, а также продвижения глобальной видимости армянского контента, культуры и инноваций.
🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
🔁💬Ընտիր լուր բլոգերների ու մեդիայի մարդկանց համար❤️Հայաստանում վերջապես կսկսի աշխատել YouTube-ի դրամայնացումը՝ մոնետիզացիան։ Այս մասին հայտնել է ՀՀ Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար՝ Մխիթար Հայրապետյանը՝ հղում անելով YouTube-ի պաշտոնական կայքէջին։
Ողջունելով YouTube-ի հայտարարությունը հայկական շուկայում իր ներգրավվածության ընդլայնման վերաբերյալ՝ նա այն կարևոր քայլ է որակել Հայաստանի թվային տնտեսության ամրապնդման, մեր արագ աճող կոնտենտ արտադրողների/ստեղծագործողների համայնքի հզորացման, ինչպես նաև հայկական բովանդակության, մշակույթի և նորարարության գլոբալ տեսանելիության խթանման ուղղությամբ։