Хотя до «Евровидения» еще остаются месяцы, поклонники конкурса давно начали делиться в сети версиями, пытаясь предположить, кто станет следующим «послом» Армении на престижном общеевропейском конкурсе.
В прошлом году Общественное телевидение выбрала нашего представителя посредством конкурса «К Евровидению». В этом году формат, по которому будет выбран делегат от Армении, еще не объявлен, однако мы не оставили без внимания некоторые версии, предлагаемые фанатами и циркулирующие еще с прошлого года.
Что касается визуального шоу, ходят слухи, что Армения в этом году наняла ведущего европейского режиссера, чтобы сделать акцент на высоких технологиях — AR (дополненной реальности).
Некоторые полагают, что в этом году у нас будет динамичная песня с использованием армянских народных инструментов и качественной аранжировкой.
«Евровидение-2026» пройдет в Вене 12, 14 и 16 мая.
🔁💬Ո՞վ կներկայացնի Հայաստանը «Եվրատեսիլ 2026»-ին🙄Թեև «Եվրատեսիլին» դեռ ամիսներ կան, մրցույթի երկրպագուները վաղուց սկսել են համացանցում շրջանառել վարկածներ՝ փորձելով ենթադրել, թե ով պետք է լինի Հայաստանի հաջորդ «դեսպանը» համաեվրոպական հեղինակավոր մրցույթում:
Հանրային հեռուստաընկերությունը նախորդ տարի մեր ներկայացուցչին ընտրեց «Դեպի Եվրատեսիլ» մրցույթի միջոցով: Այս տարի դեռևս հայտարարված չէ այն ձևաչափը, որով ընտրվելու է Հայաստանի պատվիրակը, բայց մեր աչքից չեն վրիպել երկրպագուների կողմից առաջարկվող որոշ վարկածներ, որոնք շրջանառվում են դեռ անցած տարվանից:
Վիզուալ շոուի առումով լուրեր են շրջանառվում, որ Հայաստանն այս տարի վարձել է առաջատար եվրոպացի ռեժիսորի՝ բարձր տեխնոլոգիաների՝ AR-ի վրա շեշտը դնելու համար։
Ոմանք կարծում են՝ այս տարի կունենանք արագ տեմպով երգ՝ հայկական ժողովրդական գործիքներով և բարձրորակ գործիքավորմամբ։
«Եվրատեսիլ 2026»-ն անցկացվելու է Վիեննայում՝ մայիսի 12-ին, 14-ին և 16-ին: